Menu

Ania Dominika

Ania i Dominika. Jesteśmy studentkami Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pierwszego roku, jest to nasza pierwsza przygoda z blogiem. Strona założona w ramach zaliczenia przedmiotu Podstawy warsztatu zawodowego: dziennikarstwo internetowe .

Dlaczego dziennikarstwo?

aniadomaa

We wstępie pisałyśmy, ze studiujemy dziennikarstwo. Chciałybyśmy dzisiaj rozwinąć ten temat i uzasadnić nasz wybór. 

Od zawsze interesowała nas tematyka dziennikarstwa. Po szkole często spotykałyśmy się, żeby razem czytywać wszelkiego rodzaju felietony i oglądać wiadomości, wyobrażając sobie nas stojące po drugiej stronie. Obie jesteśmy humanistkami, co dało się zauważyć już w szkole podstawowej, dlatego te studia wydawały się nam idealne. 

Po maturze należało dokonać decyzji odnośnie szkoły, w której chciałybyśmy studiować. Wybór był prosty - słyszałyśmy wiele świetnych rzeczy o KPSW w Jeleniej Górze i tam właśnie złożyłyśmy dokumenty. Rodzinne miasto, nie trzeba przejmować się przeprowadzką, idealna lokalizacja - można by pomyśleć, że poszłyśmy na łatwiznę, my jednak jesteśmy zadowolone z podjętej decyzji. 

Wielu znajomych i członków rodziny doradzało nam inne studia, bardziej „przyszłościowe”, jednak my postanowiłyśmy działać zgodnie z przekonaniem i nie żałujemy, dostrzegamy swoją szansę w tej dziedzinie.

To właśnie chcemy doradzić Wam, czytelnicy, żeby zawsze postępować zgodnie z własnym sumieniem, a nie konformistycznie, tak jak wszyscy. 

 

 

logo%20KPSWJG%201%20wyci%C4%99te

© Ania Dominika
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci